flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

ОБСЄ/БДІПЛ відкриває місію зі спостереження за місцевими виборами 2015 року

9 вересня Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) на запрошення представників державної влади України офіційно відкрило місію зі спостереження за місцевими виборами, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.

 Місію очолює Тана де Зулуета, до складу якої входить 16 експертів в Києві та 100 довгострокових спостерігачів. Додатково БДІПЛ запросить 600 короткострокових спостерігачів для відстеження перебігу подій у день голосування.

Місія здійснюватиме оцінку усього виборчого процесу з точки зору його відповідності зобов’язанням ОБСЄ та іншим міжнародним зобов’язанням і стандартам демократичних виборів, а також національному законодавству.

Спостерігачі пильно вивчатимуть процес реєстрації кандидатів та виборців, заходи у рамках передвиборчої агітації, роботу органів, відповідальних за управління виборчим процесом, а також відповідних державних органів, проаналізують законодавчу базу, що регулює проведення виборів, її виконання та розв’язання виборчих спорів. В рамках спостереження місія відстежуватиме процес висвітлення виборчих кампаній у засобах масової інформації.

У день голосування спостерігачі будуть спостерігати за відкриттям виборчих дільниць, процесом голосування, підрахунком бюлетенів та встановленням підсумків голосування на всіх рівнях.

На наступний після голосування день місія оприлюднить заяву з попередніми результатами та висновками. Кінцевий звіт за результатами спостереження під час усього виборчого процесу буде оприлюднено приблизно через два місяці після завершення виборчого процесу. 

23 вересня 2015 року офіційні спостерігачі Хелена Латіо (Фінляндія) та Асгер Рустад (Норвегія) відвідали Житомирський апеляційний адміністративний суд та зустрілись з головою суду К.Франовською.

В ході зустрічі гості ознайомились зі статистичними даними суду з розгляду виборчих справ у попередніх виборчих кампаніях, з режимом роботи суду в період виборчого процесу та з порядком взаємодії із засобами масової інформації.  

 

 

Прес-служба ЖААС