flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Повідомлення прес-служби ЖААС про розгляд апеляційних скарг на судові рішення у справах про порушення виборчого законодавства станом на 19 жовтня 2015 року

В період з 06.10.2015 по 19.10.2015 до ЖААС надійшло 14 справ вказаної категорії.

За результатами апеляційного перегляду 10 судових рішень залишено без змін, 2- скасовано, у 2 справах апеляційні скарги залишено без розгляду з підстав пропуску встановлених законом строків на апеляційне оскарження.

 Рішення судів першої інстанції скасовано з підстав порушення норм матеріального та процесуального права у справах:

 

1)        за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 07.10.2015 відмовлено у позові Територіальної організації Політичної партії «Опозиційний блок» в Здолбунівському районі Рівненської області до Здолбунівської районної виборчої комісії про визнання рішення нечинним.

Житомирський апеляційний адміністративний суд з такими висновками не погодився і постановив нове рішення, яким адміністративний позов задовольнив, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 07.10.2015 скасував, а  Здолбунівську районну виборчу комісію Рівненської області зобов’язав повторно розглянути документи щодо реєстрації кандидатів у депутати Здолбунівської районної ради.

На обґрунтування висновків ЖААС вказав на те, що поза увагою суду першої інстанції залишились приписи ч.12 ст.41 Закону України«Про місцеві вибори». Відтак, суд прийшов до передчасного висновку про порушення ТО «Опозиційний блок» ч.5 ст.37 Закону України «Про місцеві вибори»;

 

2)        за рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 07.10.2015 відмовлено у позові Корецької районної організації Радикальної Партії Олега Ляшка до Корецької міської виборчої комісії про визнання дій незаконними та протиправними. 

 

Житомирський апеляційний адміністративний суд рішення суду першої інстанції скасував і постановив нове рішення про задоволення позову. Суд апеляційної інстанції, дослідивши всі обставини справи,  у висновках зазначив, що суд першої інстанції не звернув увагу на приписи ч.1 ст.44 Закону України «Про місцеві вибори»  щодо  порядку внесення грошової застави місцевою організацією партії та не дав правильної юридичної оцінки обставинам розгляду скарги голови  Корецької районної організації Радикальної партії Сайчука А.О.