flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у січні 2017 року

 

У січні 2017 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 750 апеляційних скарг проти (538*) апеляційних скарг у грудні 2016, з них пов'язаних із соціальними виплатами  - 454 (290) апеляційних скарг.

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 399 (475) апеляційних скарг;

- повернуто 281 (241) скарга особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 25 (27) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 439 (303) справах.

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець січня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 30% (30%) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець січня становила 289 (335).

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 289 (254) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 116 (80), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 46 (38),  справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 36 (43), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 29 (22), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 19, справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 15 (28), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 11 (13), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 11 (9), справ зі спорів з приводу реалізації публічної фінансової політики, інші категорії – 6 справ.

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за січень 2017 року наведено в таблицях:

 

* у дужках наводяться показники за минулий період (грудень 2016)

Статистично-аналітичний відділ ЖААС