flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у грудні 2017 року

У грудні 2017 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшла 431 апеляційна скарга проти (539*) апеляційних скарг у листопаді 2017. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 161 (269) апеляційна скарга.

 

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 194 (220) апеляційні скарги;

- повернуто 50 (27) скарг особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 21 (26) справі;

- відкрито апеляційне провадження у 365 (421) справах.

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець грудня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 11 % (8 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець грудня становила 194 (196).

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 401 (471) апеляційну скаргу та переглянуто 2 рішення за нововиявленими обставинами, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 209 (242), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 42 (45), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 36 (41), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 28 (39), справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 21 (30), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 21 (28) справ, справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 21 (21), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 19 (13), справ зі спорів з приводу публічної фінансової політики (9 категорія) – 3 (8),  справ пов’язаних з екологічною безпекою (7 категорія) – 1 (3).

Дані показники представлені у діаграмі 4:

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за грудень 2017 року наведено в таблицях:

* у дужках наводяться показники за минулий період (листопад 2017)

 

Статистично-аналітичний відділ ЖААС