flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у березні 2017 року

 

У березні 2017 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 686 апеляційних скарг та 1 заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами  проти (974*) апеляційних скарг у лютому 2016. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 446 (709) апеляційних скарг.

 

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 253 (537) апеляційні скарги;

- повернуто 52 (152) скарги особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 263 (109) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 677 (557) справах.

 

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець березня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 26 % (20 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець березня становила 228 (493).

 

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 619 (358) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 420 (190), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 42 (60), справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 38 (18), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 37 (35),  справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 34 (16), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 16 (16), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 10 (11), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 19 (9), справ зі спорів з приводу реалізації публічної фінансової політики, інші категорії – 3 справи.

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за березень 2017 року наведено в таблицях:

 

Переглянуто 1 рішення за нововиявленими обставинами.

* у дужках наводяться показники за минулий період (лютий 2017)

Статистично-аналітичний відділ ЖААС