flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у травні 2017 року

У травні 2017 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 452 апеляційні скарги проти (535*) апеляційних скарг у квітні 2017. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 267 (290) апеляційних скарг.

 

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 173 (241) апеляційні скарги;

- повернуто 43 (22) скарги особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 60 (80) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 456 (441) справах.

 

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець травня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 15 % (31 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець травня становила 141 (241).

 

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 615 (407) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 387 (265), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 60 (41), справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 47 (37), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 30 (12), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 27 (14), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 22 (14), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 19 (12), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 15 (10), інші категорії – 8 (2) справ.

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за травень 2017 року наведено в таблицях:

 

 

Переглянуто 1 рішення за нововиявленими обставинами.

* у дужках наводяться показники за минулий період (квітень 2017)

Статистично-аналітичний відділ ЖААС