flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у жовтні 2017 року

У жовтні 2017 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 545 апеляційних скарг проти (341*) апеляційних скарг у вересні 2017 та 1 заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 253 (165) апеляційні скарги.

 

Діаграма 1

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 181 (136) апеляційну скаргу;

- повернуто 30 (97) скарг особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 42 (63) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 452 (482) справах.

Діаграма 2

З діаграми 3 (стан справ на кінець жовтня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 21 % (21 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець жовтня становила 120 (111).

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 500 (590) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 273 (338), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 44 (55), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 44 (33),  справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 42 (40), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 32 (39), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 24 (32), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 19 (18) справ, справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 15 (25), справ зі спорів з приводу публічної фінансової політики (9 категорія) – 5 (4),  справ пов’язаних з екологічною безпекою (7 категорія) – 2 (3).

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за жовтень 2017 року наведено в таблицях:


 

* у дужках наводяться показники за минулий період (вересень 2017) 

Статистично-аналітичний відділ ЖААС