flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у січні 2018 року

У січні 2018 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 582 апеляційні скарги та 4 заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами проти (431*) апеляційних скарг у грудні 2017. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян -313 (161) апеляційних скарг.

 

Діаграма 1

 

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 339 (194) апеляційних скарг;

- повернуто 109 (50) скарг особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 42 (21) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 245 (365) справах.

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець січня) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 22 % (11 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець січня становила 293 (194).

Діаграма 3

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.5 ст.296 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 248 (401) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 124 (209), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 28 (28), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 22 (42), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 22 (36), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 16 (21), справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 15 (21), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 9 (19), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 6 (21) справ, справ пов’язаних з екологічною безпекою (7 категорія) – 4 (1), справ зі спорів з приводу публічної фінансової політики (9 категорія) – 2 (3).

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за січень 2018 року наведено в таблицях:

 

 

 

 

 

* у дужках наводяться показники за минулий період (грудень 2017)

Статистично-аналітичний відділ ЖААС