flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у лютому 2018 року

У лютому 2018 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшло 474 апеляційні скарги проти (582*) апеляційних скарг та 4 заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у січні 2018. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 192 (313) апеляційні скарги.

  

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 298 (339) апеляційних скарг;

- повернуто 260 (109) скарг особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 26 (42) справах;

- відкрито апеляційне провадження у 264 (245) справах.

 

Діаграма 2

 

З діаграми 3 (стан справ на кінець лютого) вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 22 % (22 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду. Кількість апеляційних скарг, залишених без руху станом на кінець лютого становила 105 (293).

 

Діаграма 3

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку.

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 278 (248) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 115 (124), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 57 (28), національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 22 (9), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 19 (22), справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 18 (15), справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 15 (22), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 15 (6), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 14 (16), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту (4 категорія) – 2 (2), справ зі спорів з приводу забезпечення громадського порядку та безпеки, справ пов’язаних з екологічною безпекою (7 категорія) – 1 (4).

 

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

 

 

  

* у дужках наводяться показники за минулий період (січень 2018) 

Статистично-аналітичний відділ ЖААС