flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація щодо надходження та розгляду Житомирським апеляційним адміністративним судом апеляційних скарг у серпні 2018 року

У серпні 2018 року до Житомирського апеляційного адміністративного суду надійшла 601 апеляційна скарга проти (119*) апеляційних скарг у липні 2018. З них пов'язаних із реалізацією публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян - 236 (49) апеляційних скарг.

  

Діаграма 1

 

У вказаному місяці із загальної кількості скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду:

- залишено без руху – 335 (127) апеляційних скарг;

- повернуто 206 (107) скарг особам, які з ними звернулись;

- відмовлено у відкритті апеляційного провадження у 15 (9) справах; 

- відкрито апеляційне провадження у 223 (81) справах.

 

Діаграма 2

 

Станом на кінець серпня без руху залишено 363 апеляційні скарги. 

З діаграми 3 вбачається, що частка повернутих апеляційних скарг та таких, де відмовлено у відкритті апеляційного провадження, становить 27 % (29 %) від загальної кількості апеляційних скарг, що надійшли до апеляційного адміністративного суду.

 

Діаграма 3

 

Переважно апеляційні скарги залишались без руху в зв’язку з недотриманням скаржником вимог ч.6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України щодо подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", а також у зв’язку з пропуском строку апеляційного оскарження та відсутністю заяви про його поновлення.

 Основною підставою для повернення апеляційних скарг було неусунення у встановлений судом строк недоліків поданих апеляційних скарг.

Підставами для відмови у відкритті апеляційного провадження були, зокрема неподання у встановлений строк клопотання про поновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги, або необґрунтування причин пропуску цього строку. 

Апеляційним адміністративним судом впродовж зазначеного періоду розглянуто 135 (88) апеляційних скарг, з них справ пов'язаних із соціальними виплатами (10 категорія) – 44 (27), справ зі спорів з приводу забезпечення сталого розвитку населених пунктів та землекористування (6 категорія) – 22 (17), справ пов’язаних з реалізацією податкової політики (8 категорія) – 17 (12), справ зі спорів з приводу забезпечення реалізації конституційних прав особи, а також реалізації статусу депутата представницького органу влади, організації діяльності цих органів (2 категорія) – 14 (6), справ зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері економіки (5 категорія) – 10 (4), національної безпеки та оборони України (3 категорія) – 11 (9),  справ зі спорів з відносин публічної служби (12 категорія) – 9 (7),  справ зі спорів з приводу забезпечення юстиції (11 категорія) – 4 (6), справ зі спорів з приводу реалізації публічної фінансової політики (9 категорія) – 3, справ зі спорів з приводу охорони навколишнього природного середовища (7 категорія) – 1.

 

Дані показники представлені у діаграмі 4:

 

Інформацію щодо апеляційного перегляду постанов та ухвал судів першої інстанції за серпень 2018 року наведено в таблицях:

 

 

 

 

* у дужках наводяться показники за минулий період (липень 2018) 

Статистично-аналітичний відділ ЖААС