Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
29 вересня 2017 року у Києві пройшла конференція «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації", організована Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини спільно з Офісом Ради Європи в Україні та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в України (ПРООН).
За результатами представленого учасникам заходу моніторингу судів України, проведеного ГО «Платформа прав людини» у співпраці із Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини та іншими організаціями визначено, що:
- 4 суди мають високий рівень інформаційної відкритості( більше 81 % );
- 22 суди – середній рівень інформаційної відкритості (61%- 80%);
- 15 судів – задовільний рівень інформаційної відкритості ( 41% - 60%);
- 3 суди мають низький рівень інформаційної відкритості (21%-41%);
- слід зазначити, що жоден із досліджених судів не має незадовільного рівня відкритості ( від 0% до 20%).
Житомирський апеляційний адміністративний суд у рейтингу рівня забезпечення доступу до публічної інформації згідно моніторингу, проведеного протягом червня–серпня 2017 року, серед 42 апеляційних судів України зайняв 19 місце ( 67,09 % інформаційної відкритості).
В дискусійній панелі взяв участь суддя-речник Житомирського апеляційного адміністративного суду, член Ради суддів України Богдан Моніч.
«Як серед громадян, так і серед державних службовців має формуватися на рівні непорушної аксіоми усвідомлення того, що всяка інформація має право на публічність.
Проте, на законодавчому рівні слід чіткіше визначити поняття службової інформації, інформації з обмеженим доступом,чи тієї, що містить державну таємницю, рухаючись у напрямку обмеження відомостей, які можуть підпадати під ці поняття», - зазначив, підсумовуючи, Богдан Моніч.
За матеріалами сайту РСУ та прес-служби ЖААС