flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Житомирський апеляційний адміністративний суд став одним із лідерів в рейтингу відкритості веб-сайтів судів України

01 жовтня 2015, 10:39

30 вересня 2015 року Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) оприлюднив рейтинг відкритості 47-ми офіційних веб-сайтів судів вищого та апеляційного рівня на предмет їх відповідності вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації»,  зручності користування інформацією та електронними сервісами на сайтах судів.       

Моніторинг проводився протягом серпня-вересня в рамках реалізації проекту "Сприяння прозорості влади: моніторинг відкритості веб-сайтів центральних органів виконавчої влади, судів та місцевих органів влади України". 

 

 

 

До участі в семінарі були запрошені працівники, які забезпечують  організацію ведення та  наповнення веб-сайтів судів. 

Житомирський апеляційний адміністративний суд представляли керівник апарату суду Катерина Бузань, начальник відділу інформаційного забезпечення судового процесу В’ячеслав Секушин та прес-секретар  Леся Савіцька.

 

  

 Керівник проекту ІРРП, медіа-юрист Людмила Панкратова, відкриваючи засідання зазначила, що головне завдання дослідження полягало в тому, щоб офіційні веб-сайти судів були не лише ефективним засобом інформування про своє місцезнаходження, реквізити для сплати судового збору, але і дозволяли прослідкувати результати судових справ, дізнатися інформацію про витрачання коштів та скористатися електронними сервісами. "Наша мета — допомогти судовим органам створити такі офіційні веб-ресурси, які будуть містити максимум публічної інформації, що сприятиме відновленню довіри громадян до судів"-  сказала керівник проекту.

Загальний  показник інформаційної відкритості на досліджених веб-сайтах судів за 2015 рік становить 37, 5%. Такий низький показник пояснюється тим, що параметри моніторингу передбачали обов’язкову наявність інформації про витрачання бюджетних коштів, у т.ч. про закупівлю товарів, робіт та послуг, систему обліку публічної інформації, порядок взаємодії з журналістами та ЗМІ. Відсутність саме цієї інформації стала причиною низьких показників інформаційної відкритості судів. 

Лідером рейтингу став веб-сайт Вінницького апеляційного адміністративного суду з коефіцієнтом 58,86%, друге місце посів сайт Апеляційного суду Житомирської області (53,85%), третє – Житомирський апеляційний адміністративний суд (51,10%).  

Представники Житомирського апеляційного адміністративного суду врахували слушні зауваження Представника Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Кушнір щодо обов’язковості висвітлення на сайтах судів інформації, що є обов'язковою для оприлюднення відповідно до  статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", зокрема системи обліку та видів інформації, яку зберігає розпорядник.  А тому це стане  першочерговим завданням для наповнення веб-сайту суду в найближчий час. 

 

Довідково: Інститут розвитку регіональної преси – неприбуткова громадська організація, заснована у серпні 2006 року, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.