Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Острог – місто обласного значення в Україні, центр Острозького району Рівненської області. Відоме з 1100 року, із середини ХIV століття було резиденцією князів Острозьких. Місто має багатовікову історію, неоціненну культурну і освітню спадщину.
У 1577 році князь Василь-Костянтин Острозький та Іван Федоров засновують у місті друкарню, де видається перша повна Біблія церковнослов’янською мовою – Острозька Біблія.
Роком раніше князем Василем-Костянтином у місті було засновано перший на території Східної Європи вищий навчальний заклад – греко-слов’яно-латинську академію, наступником якого став Національний університет «Острозька академія».
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009р. № 798 академії надано статус самоврядного дослідницького національного вищого навчального закладу.
Нині у виші діє 5 факультетів та Інститут права ім.І.Малиновського, студенти яких навчаються на 16-ти престижних спеціальностях.
Працівники суду мали захоплюючу екскурсію в стінах закладу, де сучасне гармонійно поєднується із старовиною, та ознайомились з науковою бібліотекою Острозької академії, експозицією стародруків та рідкісних книг з колекції НаУОА, підземною художньою галереєю, побували в студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького, підземеллях монастирського костелу 1775-1832р.р. із похованнями.
Також працівники суду відвідали краєзнавчий музей, розташований у приміщенні пам'ятки XIV ст. Вежі Мурованої, де розміщено експозиції історичного і художнього відділів (до них входять матеріали, які висвітлюють історію міста ІХ-ХVІ ст., у тому числі іконопису ХVІ-ХVІІ ст., портретного живопису, портретна галерея князів Острозьких).
Завершальною екскурсією стала подорож до Свято-Троїцького чоловічого монастиря (с.Межиріч Острозького району). Монастир був заснований монахами Києво-Печерської лаври і вперше згадується у літописах XIII століття.
Як і колись, сьогодні монастирський двір обкреслений кам'яними стінами з вежами. Із п'яти веж чотири кутові з бійницями і п'ята надбрамна. У XVІІІ столітті її перебудували на дзвіницю. Від воріт дзвіниці до головного входу в Троїцький храм веде кам'яна відкрита галерея. Свято-Троїцький Межиріцький монастир вважається одним із наймальовничіших оборонних монастирів України. І хоча подорожнім здалеку він скидається на казковий замок, за його стінами протікає смиренне чернече життя.