Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
19 січня 2016 року з нагоди п’ятої річниці діяльності Житомирського апеляційного адміністративного суду в приміщенні суду відбувся круглий стіл на тему: «Умови сприйняття правосуддя як цінності».
У заході, крім суддів та працівників апарату Житомирського апеляційного адміністративного суду, взяв участь суддя Конституційного Суду України, Голова Вищого адміністративного суду України у 2004-2011 роках Олександр Пасенюк, який у вітальному слові наголосив, що утворення адміністративних судів у державі було вимогою сучасного життя, яке потребувало окремої судової ланки як одного із важливих інститутів здійснення судової влади. Особливою віхою в його історії стало уведення в дію новостворених дев’яти апеляційних адміністративних судів і місцевих окружних адміністративних судів усіх регіонах України.
Утворенням Житомирського апеляційного адміністративного суду, який запрацював 19 січня 2011 року, завершено побудову структури адміністративних судів.
«Становлення та розвиток адміністративного судочинства в Україні,- сказав О.М. Пасенюк, - відбувались непросто, не лише через складність упровадження нового для України інституту, а тому, що діяльність адміністративних судів - це лакмусовий папірець ефективного функціонування української системи державної влади та управління».
В ході семінару були підведені підсумки «Дня самоврядування», який проведено 15 січня 2016 року.
В обговоренні результатів проекту взяли участь працівники апарату, які в День самоврядування виконували обов’язки суддів, керівника апарату, начальників структурних підрозділів. Вони відмітили, що даний проект був дуже корисним, тому що кожний працівник мав можливість виконати реальні завдання іншого працівника, побачити його роботу зсередини.
Досвід самоврядування дозволить покращити роботу суду, оскільки знання, отримані під час виконання інших посадових обов’язків, та свіжий погляд на поставлені завдання сприяє розвитку необхідних професійних якостей особистості працівника суду.
За результатами семінару вирішили продовжувати практику проведення подібних заходів та врахувати помилки в подальшій роботі.
Крім того, в процесі заходу оголошено результати конкурсу на кращий твір «Від Революції Гідності – до гідного суду», переможцями якого стали секретар судового засідання Шведюк Марина, помічник судді Хомич Ірина, прес-секретар суду Савіцька Леся.
Прес-служба